انکر بولت : انواع و استفاده‌ها
در صنعت هر نوع اتصال که به عنوان تکیه‌گاه به کار رود را انکربولت یا پیچ لنگر می‌نامند.

پیچ‌های لنگر یا همان انکر بولت‌ها برای اتصال عناصر سازه به بتن طراحی شده‌اند. در صنعت، این پیچ‌ها معمولا برای متصل کردن فولاد به بتن استفاده می‌شوند.

به این صورت که سر انکر بولت به سازه فلزی پیچ می‌شود و انتهای آن درون بتن قرار داده می شود. با سفت کردن مهره، به انتهای انکربولت فشار وارد می شود و انتهای شفت که دارای شیار است باز شده و در بتن بهتر چفت و بست می‌شود.

رول بولت

سه نوع پرمصرف انکر بول ها عبارتند از : ۱. انکر بولت L شکل , ۲. انکربولت ته‌دوبل با صفحه , و رول بولت . این سه مورد از نظر شکل و موارد استفاده متفاوت هستند. در ادامه این سه نوع را شرح می دهیم:

انکر L شکل یا خمیده

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید این نوع انکرها به دلیل شکل ظاهر‌شان انکرهای L شکل نامیده می‌شوند.

این نوع انکرها برای کاربردهای گوناگونی از جمله اتصال پایه تیرهای چراغ برق , سازه‌های بتنی , تجهیزات سنگین و غیره استفاده می‌شود.

انکربولت L شکل

انکرهای ته دوبل صفحه‌دار

انکرهای ته دوبل گاهی اوقات “میله های لنگر” و گاهی “انکرهای رشته‌ای” نیز نامیده می‌شوند.

آنها وسیله‌ای استاندارد برای لنگر کردن هر نوع استراکچر به فنداسیون آن به حساب می‌آیند. استفاده از این انکرها روشی متداول برای اتصال تیرهای چراغ راهنمایی و رانندگی و همچنین برج ها و آسمانخراش های بلند به پی هستند.

انکربولت ته دوبل با صفحه

رول بولت

رول بوت نوع خاصی از خانواده انکربولت‌ها است که به انکر مکانیکی نیز معروف می باشد. رول‌بولت‌ها در صنعت بسیار پرکاربرد هستند و جزو اتصالات پرمصرف به شمار می‌روند.

انکر بولت

برای سفارش و خرید انواع انکربولت و رول بولت با بالاترین کیفت و استانداردهای جهانی با کارشناسان تیم فروش آراد پیچ پایدار تماس بگیرید.

 

انکر بولت
سفارش و خرید انکر بولت